Czy komiksy są dla każdego?

Rynek książkowy puchnie ostatnio od tytułów. Starsze tytuły często doczekują się nowych wydań, pojawiają się nowości. Do tego wszystkiego osoby zainteresowane mają łatwy kontakt. Wystarczy wejść do księgarni lub poszukać w Internecie. W czytaniu pomagają nam też biblioteki, a w wielu przypadkach także znajomi. Czy w tym wszystkim jest też miejsce dla komiksów? Okazuje się, że tak.

Dla każdego odbiorcy

Czym jest komiks? To nic innego, jak historia przedstawiona w obrazach okraszonych krótkimi komentarzami lub wypowiedziami bohaterów zapisanych na konkretnych ilustracjach.

W ten sposób powstają tytuły z wielu gatunków – np. dramatów, obyczaju, sci-sfi, fantasy itp. Dlatego znajdzie tu coś dla siebie właściwie każdy.

Komiksy mają swoich wiernych fanów

Komiksowa forma przekazu ma swoich wielbicieli. Kolekcjonują oni całe serie tytułów, uczestniczą w wydarzeniach związanych z komiksami. Można wiec śmiało powiedzieć, że komiksy są świetnym sposobem na nawiązywanie nowych kontaktów. Na Egmont.pl można znaleźć wiele ciekawych propozycji komiksów i nie tylko.

Co więcej, mogą one wpływać pozytywnie zarówno na rozwój gustu literackiego, jak i związanego z obrazem, ilustracją.

Nic więc dziwnego, że stanowią one dobrą lekturę zarówno dla dzieci, nastolatków, jak i dorosłych, którzy pasjonują się nimi od zawsze.