Psychologia coraz częściej staje się tematem rozważań Polaków. Chęć poznania duchowości drugiego człowieka, ale również samego siebie sprawia, że populacja Polska coraz częściej sięga po literaturę z zakresu psychologii.

Książki psychologiczne to nie tylko te dotyczące opisów ludzkiej duszy oraz sumienia. Półki księgarni oraz bibliotek uginają się pod naciskiem egzemplarzy dotyczących samorozwoju, realizacji czy poznania drugiego człowieka.

Robert Caldini, autor dzieła „Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka.” w swojej książce opisuje metody dające możliwość wpływu na zdanie innych. Poradnik ten jest bardzo popularny wśród osób na stanowiskach kierowniczych. Książki psychologiczne to jednak nie tylko te dotyczące manipulacji ludzkim zdaniem. Coraz większa chęć zmiany swojego stylu życia powoduje, że bardzo chętnie przez Polaków wybierane są pozycje takie jak „7 nawyków skutecznego działania” (Stephen Covey), a także „Siła nawyku” (Charles Duhigg). Opisy możliwości dokonania odczuwalnych zmian nawyków oraz postrzegania rzeczywistości sprawiają, że egzemplarze te można uznać za bestsellery w niektórych grupach populacyjnych.

Otwarcie się na literaturę psychologiczną to nie tylko element samorozwoju człowieka, ale również poznania samego siebie poprzez czytane pozycje. W dzisiejszym zagmatwanym świecie, jest to często jedyna chwila, by odnaleźć swoje ja, dlatego warto z niej skorzystać.