Książka fantasy – sposób na oderwanie się od rzeczywistości

Każdy człowiek marzył kiedyś, że będzie robił w życiu wspaniałe i niezwykłe rzeczy. Jednak, wielu przeżyło głębokie rozczarowanie.

Nie są zadowoleni ze swojej nudnej i monotonnej codzienności. Praca nie przynosi satysfakcji, choć początkowo wydawała się bardzo ekscytująca, a w życie prywatne wkradła się niepostrzeżenie rutyna.

Dla osób, które łakną przeżyć niezwykłych dobrym pomysłem jest sięgnięcie po książki fantasy. Jest to rozwiązanie na każdą kieszeń – popularność tego rodzaju literatury sprawiła, że nawet najmniejsze biblioteki miejskie zaopatrzyły się w półkę klasyki gatunku. Magiczne opowieści o starych zamczyskach i równie wiekowych rodach ich władców oraz niespotykanych zaczarowanych stworzeniach mogą stanowić ucieczkę od nudnej codzienności. W dobie rozwoju elektroniki, ogromnej popularności kina i seriali, coraz większa rzesza ludzi zapomina jak wspaniałą rozrywką była od zawsze literatura. Przeżycia, które mają miejsce w wyobraźni, podczas czytania książek, są nieporównywalnie silniejsze od tych, przeżywanych w czasie oglądania nawet największego dzieła filmowego. Pomimo tego rynek wydawniczy wciąż ma się całkiem nieźle. Pozostaje jedynie wierzyć, że obecna sytuacja jest chwilowa i niebawem nastąpi renesans.