Książki do słuchania

Sporo ludzi lubi czytać, inni nie bardzo. Dzieci bywają zniechęcone do czytania. Nie można jednak odmówić wartości temu zajęciu. W formie książek występują te do czytania dla przyjemności, poradniki, podręczniki itd. Ale czy czytać można tylko w tradycyjny sposób? Nie, książek można też słuchać.

Czytanie podczas innego zajęcia

Normalnie nie da się czytać np. podczas gotowania obiadu, prasowania, czy podróżowania w tłoku, gdy nie da się usiąść. Wtedy można sięgnąć po audiobooki – książki w formie do słuchania.

Zalety słuchania

Ktoś może kochać czytać książki, ale nie mieć na to czasu. Tymczasem słuchać można np. jadąc autem, idąc, sprzątając itd.

Wiele osób lubi czytać wieczorem, tuż przed spaniem – niektórzy mają już wtedy dość zmęczone oczy. Wtedy też mogą się przydać właśnie audiobooki.

Słuchanie – podobnie, jak czytanie – można przerwać w każdej chwili i wznowić w dowolnym momencie w miejscu, gdzie skończyło się słuchać ostatnim razem.

Wiele tytułów przy sobie

Audiobooki (https://www.ibuk.pl/audiobooki.html) to po prostu pliki audio. Można je przechowywać na różnych nośnikach danych, w tym np. w odtwarzaczu MP3. W ten sposób można mieć zawsze przy sobie sporo ulubionych tytułów i dokładać ciągle nowe.

Książki w formie audio można kupować albo wypożyczać w niektórych bibliotekach.