Książki obyczajowe – spokojna rozrywka na wakacje

Pomimo coraz gorszych badań na temat stanu czytelnictwa w naszym kraju, rynek literatury w Polsce wciąż się rozwija. Z miesiąca na miesiąc, na półkach w księgarniach, przybywa nowych, ciekawych tytułów.

Każdy znajdzie coś dla siebie – trzymające w napięciu kryminały i thrillery, fantastyczne opowieści o światach rodem z innego wymiaru, czy spokojne książki obyczajowe, opowiadające historie wzięte z życia – wszystko to tylko czeka w sklepach i bibliotekach.

Literatura może być wspaniałą rozrywką, niezależnie od charakteru i upodobań. Jeżeli ktoś lubuje się w telenowelach i romansach, powinien sięgnąć po sagę rodzinną lub inną książkę obyczajową. Dla wielbicieli Harrego Pottera i Frodo Bagginsa również wybór jest ogromny. Opowieści o smokach, magii i elfach to odpowiedź na potrzebę odrobiny niezwykłości w życiu. Głodnym akcji i adrenaliny najłatwiej jest polecić dobry kryminał. Rozwiązywanie zagadek detektywistycznych razem z bohaterem trzyma w napięciu do ostatniej strony. Na polskim rynku wydawniczym istnieje również szeroka gama tomów dedykowanych najmłodszym. Miłość i szacunek do książek warto zaszczepiać jak najwcześniej. Czytanie wpływa bardzo dobrze na dziecięcy rozwój. Pamiętajmy więc, mali i duzi, że książki to nie tylko wiedza i nauka, ale także wspaniała, ekscytująca rozrywka, którą możemy sobie dostarczać w zaciszu własnego domu.