W rozwoju dziecka bardzo istotne jest zwracanie uwagi na różne elementy. Bez właściwego podejścia do kwestii terapeutycznych nie jesteśmy w stanie uzyskiwać poprawnych efektów oddziaływań na rozwój naszych dzieci. Dlatego też warto wykorzystywać różnego rodzaju metody terapeutyczne, które mogą istotnie wspomagać rozwój dzieci. Do jednych z najchętniej stosowanych metod zalicza się kinezjologia. Metoda ta zostanie opisana poniżej i przedstawiona w dokładny sposób.

Dokładne opisanie oddziaływań w zakresie kinezjologii

Kinezjologia jest metodą, która integruje wiedzę z różnych dziedzin m.in. biologii, chemii, fizyki, psychologii oraz socjologii. Jest to metoda oparta na wiedzy specjalistów, do których zaliczał się m.in. twórca dr Paul.E.Dennison. Ruch może odgrywać bardzo istotną rolę w terapii zróżnicowanych zaburzeń u dzieci oraz w ogólnej stymulacji ich rozwoju psychofizycznego. Bardzo istotne jest zrozumienie sprężeń neurohormonalnych, które występują pomiędzy poszczególnymi neuronami i ścieżkami tzw. pamięci ruchowej.
Przełamywanie pewnych schematów ruchowych to jeden z istotniejszych elementów nauki, którą jest kinezjologia. Bardzo ważne jest przełamywanie utartych schematów behawioralnych i tym samym stała stymulacja mózgu.

Gdzie znajduje to zastosowanie?

Oddziaływania z zakresu kinezjologii odnajdują zastosowanie w różnych zaburzeniach rozwojowych u dzieci oraz zaburzeniach zachowania. Kinezjologię powszechnie stosuję się w terapii następujących schorzeń:
• ADHD,
• Autyzm,
• Zespół Aspergera,
• Zaburzenia Uwagi,
• Zaburzenia lękowe.