Od kilkudziesięciu lat możemy zaobserwować nieustający popyt na książki kryminalne. Kochamy rozwiązywać zagadki z genialnymi detektywami, szukać zaginionych osób i rozwiązywać sprawy morderstw. Z jakich jeszcze powodów kochamy kryminały?

Zagadki i tajemnice

Kto z nas nie lubi odkrywać sekretów i powoli dochodzić do prawdy, odkrywając powoli zawiłości fabuły i łamigłówki pozostawione przez autora. Rozwijamy w ten sposób naszą wyobraźnię, niejednokrotnie sami typując, jak dalej potoczy się historia.

Główni bohaterowie

Sherlock Holmes, Herkules Poirot czy Kurt Wallander – to tylko niektórzy z wielu kultowych postaci kryminałów. Cechuje ich przede wszystkim inteligencja, spostrzegawczość, determinacja oraz nieprzeciętna charyzma. Również fakt, że występują w książkowych seriach daje nam możliwość, by się z nimi zżyć.

Ogromny wybór na rynku wydawniczym

Książki kryminalne nie opierają się tylko na wyświechtanym motywie morderstwa i znalezienia sprawcy. Gusta czytelników się zmieniają, ewoluują, dlatego autorzy muszą za nimi nadążyć i sprostać oczekiwaniom. Skutkuje to wysypem dobrych jakościowo pozycji kryminalnych napisanych przez uznanych, cenionych pisarzy.

Emocje

To kolejny powód, dlaczego powieści kryminalne nie tracą na popularności. Nie znajdziemy tu nudy, tylko wartką, trzymająca w napięciu akcję. Dzięki temu czujemy adrenalinę, dreszczyk emocji i trudno nam się oderwać do ostatniej strony.