Nie łatwo jest radzić sobie z pewnymi problemami. W szczególności, jeżeli jest mowa o otyłości. Nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele osób w dzisiejszych czasach zmaga się z dodatkowymi kilogramami w ogromnej ilości. To właśnie dla takich osób została stworzona książka Otyłość i jej powikłania.

Jak leczy się otyłość?

Za stworzenie tej książki odpowiedzialni są Artur Mamcarz, Lucyna Ostrowska i Paweł Bogdański. Jest to naprawdę fachowa lektura, która ma ponad 1000 stron. Aż tyle wiedzy, która odnosi się do wielu osób, jakie w dzisiejszych czasach próbują zwalczyć otyłość. Książka podzielona jest na dwie części. Jedna z nich odnosi się do farmakologicznego leczenia otyłości. Druga to podejście pomijające farmakologię. Który z tych sposobów jest lepszy? Wszystko zależne jest od tego, z jakim przypadkiem ma się indywidualnie do czynienia.

otyłość i jej powikłania

Książka dla branży medycznej

Warto dodać, że jest to książka, która w całości dedykowana jest dla branży medycznej. Dla tych wszystkich osób, które na co dzień pracują z osobami otyłymi. Może ona stanowić doskonałą propozycję, która w znaczny sposób ubogaci wiedzę. Nawet studenci mogą tu znaleźć wiele cennych wskazówek. Należy dodać, że jest to dzieło literackie, które ma patronat Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości. Podręcznik „Otyłość i jej powikłania” to wiedza, której nikt nie znajdzie w żadnym innym miejscu. Należy pomagać osobom, które na co dzień walczą z otyłością. Nie jest im łatwo, dlatego należy ich wspierać w odpowiedni sposób.