Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że ślub oraz wesele są dla ogromnej liczby ludzi zdecydowanie najważniejszym momentem w życiu. Rekomendowane jest zatem zatroszczenie się o to, by wspomniany dzień był wyjątkowy. Na przyjęciu powinno oczywiście znajdować się pyszne jedzenie.

Jak prawidłowo skomponować menu weselne?

Warto wiedzieć, że w zdecydowanej większości przypadków menu weselne w Polsce jest bardzo klasyczne. Warto mieć świadomość, że nawet młode osoby nie zawsze są gotowe na eksperymenty.

Przykładowe menu weselne przeważnie będzie obejmowało ciepłe oraz zimne przystawki, deser i danie główne. Ponadto do tradycyjnych potraw koniecznie należy zaliczyć rosół, a także mięso pieczone połączone z ziemniakami lub kluskami. Koniecznie należy pamiętać, aby weselne dania były sycące.

Należy zadbać o to, by przystawki nie czekały na gości weselnych. Rolady, ryby czy sałatki w zdecydowanej większości przypadków po kilku godzinach nie będę prezentowały się atrakcyjnie. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się przystawki przygotowywane na bieżąco. W ten prosty sposób goście mają możliwość spróbowania różnych dań.

W jaki sposób można dokonać urozmaicenia tradycyjnego menu weselnego?

Warto wiedzieć, że na tradycyjnych weselach bardzo często obok głównych stołów umieszczone są stoły specjalne. Doskonałym przykładem mogą być wiejski stół czy słodki stół. Oczywiście można zdecydować się na zupełnie inne rozwiązanie. Nie trzeba organizować stołu, który będzie zastawiony licznymi ciasteczkami i ciastami. Zdecydowanie lepszą opcją będzie postawienie na jeden typ słodyczy.

Ponadto podczas komponowania omawianego menu weselnego (zobacz) należy wziąć pod uwagę fakt, że potrawy będą spożywać także osoby starsze i dzieci. Rekomendowane jest zatem uwzględnienie ich komfortu. Świetnym rozwiązaniem będzie postawienie na tradycyjne dania główne. Można wprowadzić swoje ulubione smaki w przystawkach. Gości weselnych zaciekawić może także gotowanie na żywo. Kucharz będzie w ten sposób dokładnie prezentował, jak od początku do końca powstaje dana potrawa.