Naukowcy są zgodni co do tego, że gra w karty bardzo korzystnie wpływa na mózg człowieka. Oprócz poprawy krótkoterminowej pamięci rozgrywka ta może również wpłynąć na pamięć długoterminową oraz funkcje poznawcze człowieka, co szczególnie istotne okazać się może w przypadku najmłodszych. To dlatego rozrywka ta jest tak popularna podczas rodzinnych spotkań.

Gry karciane dla dzieci

Ludzie zdążyli już wymyślić setki przeróżnych gier karcianych. Jednak nie każda może nadawać się do gry z dzieckiem, gdyż mogą one okazać się zbyt skomplikowane. A zatem, jakie gry karciane dla dzieci są najlepsze?

Do najpopularniejszych z nich z pewnością zalicza się:

  • Gra w Kuku – w skrócie polega ona na tym, aby uzbierać trzy takie same kolory lub wartości kart. Na początku rozgrywki każdy z uczestników z wyjątkiem jednego dostaje po trzy karty. Ten ostatni ma ich cztery i to on rozpoczyna rozgrywkę, przekazując jedną z kart osobie siedzącej obok.
  • Gra w wojnę – mogą brać w niej udział dwie osoby, które na przemian wykładają karty ze swojej talii na stół. Osoba, która wyłoży wyższą kartę, zabiera obie karty i kładzie je pod spód swojej talii. Zwycięża ten, który zdobędzie wszystkie możliwe karty jako pierwszy.
  • Gra w Piotrusia – do tej gry przeznaczony jest specjalny zestaw 25 kart (dostępne pod tym linkiem), w którego skład wchodzi 12 par i jedna niepasująca karta zwana „Czarnym Piotrusiem”. Uczestnicy rozgrywki wyciągają od siebie na ślepo po jednej karcie i kolekcjonują pary. Osoba, która jako ostatnia zostanie z Czarnym Piotrusiem, przegrywa.

Czy warto?

Gry karciane dla dzieci to fantastyczny sposób nie tylko na naukę, ale także na integrację z innymi. W ten sposób w bardzo miły sposób można spędzić czas z najbliższymi i świetnie się przy tym bawić.