Mówi się, że młodzież nie czyta książek. To mit. Młodzi ludzie czytają i to całkiem sporo. Sięgają oni jednak po te pozycje, które ich naprawdę interesują. Chcąc zatem zachęcić młodego człowieka warto polecić mu książkę, która go wciągnie. Oto kilka propozycji.

Przygody młodego czarodzieja

Książki o magii zawsze cieszą się ogromną popularnością wśród młodych czytelników. Dlatego jedną z pozycji, którą z pewnością można polecić młodzieży do czytania są książki o Harrym Potterze. To powieści o młodym czarodzieju, który w wieku 11 lat rozpoczyna naukę w szkole magii. Tam poznaje wiernych przyjaciół i rozpoczyna przygody, w których musi stawić czoła złu.

Niziołek i jego podróż

Książka J. R. R. Tolkiena Hobbit to kolejna pozycja, po którą sięgnąć powinien każdy młody czytelnik. Śmiało można powiedzieć, że jest to prawdziwe arcydzieło literatury fantasy. Świat stworzony przez Tolkiena wciąga niemal każdego i trudno jest się z niego wydostać. To historia pełna wspaniałych i niezwykłych przygód młodego Hobbita i drużyny krasnoludów.

Syn Posejdona

Warto zwrócić także uwagę na pozycję Percy Jackson: Złodziej Pioruna. Głównym bohaterem jest tytułowy Percy, który okazuje się być synem Posejdona. Ten oskarżony przez Zeusa o kradzież Pioruna Piorunów musi wraz z grupą przyjaciół oczyścić się z zarzutów. To wspaniała powieść przygodowa dla każdego.

Kobieca bohaterka

Na koniec koniecznie wspomnieć trzeba o Igrzyskach Śmierci. Główna bohaterka to młoda dziewczyna, Katniss Everdeen. Ta trafia na wspomniane Igrzyska Śmierci, gdzie walczyć musi o życie swoje i swojego przyjaciela. To historia o moralności i przestrzeganiu zasad.