Polskie książki są towarem niezwykle popularnym wśród rodaków mieszkających na wyspach. Wiele osób, choć się do tego nie przyznaje, tęskni za kontaktem z bliskimi, a także polskim językiem. Z pomocą w tym temacie przychodzą książki.

Polskie książki UK – co się czyta?

Każdy czyta to, co lubi. Nie ma książek, które są czytane częściej przez wzgląd na mieszkanie za granicą. Niektórzy wybiorą romans, inni – polski kryminał, a jeszcze inni – klasyczną literaturę znaną ze szkół, jak na przykład „Pan Tadeusz”.

Wybór polskich książek w UK wbrew pozorom jest dość duży. W Wielkiej Brytanii mieszka wielu Polaków, dzięki czemu stosunkowo łatwo jest dostać tu polskie towary – w tym również książki.

Polskie ksiazki w wersji elektronicznej

Rozwiązaniem dla osób czytających nieco rzadziej spotykane tytuły, które ciężko kupić w wersji papierowej w księgarniach – są e-booki. Wygodne czytniki są znacznie lżejsze od książek, a mogą pomieścić wiele tytułów. Zakup polskiej książki w formie e-booka jest również znacznie tańszy i ułatwia zdobycie niezbyt popularnych książek, niespotykanych w księgarniach.

Taka forma czytelnictwa ma swoich zwolenników i przeciwników, jednak bezsprzecznie pozwala na przeczytanie książek, które nie są dostępne w wersji papierowej. Pozwala to również na oszczędność miejsca (wiele książek w małym czytniku) oraz pieniędzy – brak konieczności płatności za wysyłkę. E-booki są również często znacznie tańsze ze względu na to, że do ich produkcji nie zużywa się papieru.