Polacy coraz chętniej sięgają po książki kryminalne. Królują one na listach bestsellerów. Skąd bierze się ten fenomen?

Szukając pomysłu na spędzenie wolnego czasu, chętnie sięgamy po rozrywki, które będą jednocześnie stymulujące intelektualnie i pozwolą nam wypocząć. Nie potrzebujemy marnować czasu na płytkie romanse, z drugiej jednak strony nie mamy też ochoty męczyć się czytając książki naukowe czy poważne rozprawy filozoficzne.

W takiej sytuacji książki kryminalne wydają się doskonałym wyborem. Potrafią naprawdę wciągnąć. Dobrze skonstruowana fabuła w książce kryminalnej stanowi rodzaj intelektualnej zagadki, angażującej nasz intelekt i wyobraźnię. Podstawowy schemat jest prosty, dochodzi do zbrodni, natomiast czytelnik śledząc narrację na kolejnych stronach książki odgaduje, kto jej dokonał, ewentualnie jak do niej doszło. Autor myli tropy i prowadzi nas na manowce, dlatego też prawda okazuje się zaskakująca.

Za dużą popularnością książek kryminalnych w Polsce stoją również sukcesy zagranicznych autorów: na przykład amerykańskich czy skandynawskich. Polacy chętnie sięgają po to, co stało się modne na zachodzie, a gdy przypadnie im to do gustu, krajowi autorzy kopiują sprawdzone rozwiązania.

Więcej książek i informacji pod adresem: http://www.legolas.pl/s/wyniki/dzial/716/Kryminal