Minecraft, szczególnie wśród najmłodszych rozbudza niezliczone pokłady wyobraźni i kreatywności. Fenomen tej gry jest oparty na nieograniczonych możliwościach, które pozwalają wykorzystywać rzeczoną kreatywność niemal maksymalnie. Ma to oczywiście wpływ nie tylko na popularność samej gry, ale również na popularność innych tekstów kultury związanych z nią. Takimi tekstami mogą być na przykład książki. Z jakich powodów książka Minecraft na półce dziecka to dobry pomysł? Oto dwa najważniejsze. 


Zachęcanie do czytania

O tym że warto czytać książki wie niemal każdy. Problem pojawia się wtedy, kiedy dziecko musi zacząć czytać książki, co związane jest systemem edukacyjnym, który często skutecznie je do tego zniechęca. Dlatego właśnie warto zainteresować się książkami Minecraft. Prawdopodobnie, tematyka ze względu na ich zainteresowania będzie dla nich ciekawa, a więc zachęci ich do czytania oraz pomoże w rozwijaniu partii mózgu, które rozwijają się właśnie dzięki czytaniu.

książka minecraft


Rozumienie tekstów

Polecane książki Minecraft to także świetna okazja do tego, żeby zrozumieć i nauczyć się lepiej mechanik gry. Może wydawać się to nieistotne w kontekście całego życia, jednak warto spojrzeć na to nieco inaczej. Jest to trochę jak nauka czytania ze zrozumieniem. Dziecko czyta informacje a następnie przetwarza je. Dzięki temu, że czytało je ze zrozumieniem jest w stanie przełożyć je na realne poczynania. To bardzo przydatna umiejętność szczególnie w późniejszym życiu w szkole, liceum czy na studiach.

Książki o tej tematyce są więc, podobnie jak sama gra, zbudowane taki sposób, że pobudzają kreatywność i aktywność mózgu, która jest niezwykle ważna szczególnie w młodym wieku.