Książki Star Wars szczyt swojej popularności miały w latach 90 XX wieku. Później ich renesans przypadł na okres, kiedy książki i komiksy w ogóle zyskały na popularności. Ale czy faktycznie ta seria stale zyskuje? Czy czytelnicy w naszych realiach faktycznie interesują się literaturą science fiction. Postaramy się odnaleźć odp. na to pytanie.

Star Wars – książki dla fanów tematyki

Odległa galaktyka, wojny między rasami i wszystko co związane z science-fiction – to charakteryzuje książki Star Wars. Są to lektury, które zajmują bardzo obszerną przestrzeń w świecie tejże tematyki. Na pewno są to książki które wraz z nowymi wydaniami stale zyskują, ale są i tacy, którzy kupują je tylko i wyłącznie dla walorów kolekcjonerskich.

Książki kupowane seriami

star wars książki

Innym fajnym pomysłem jest kupowanie książek całymi seriami. Star Wars od jakiegoś czasu wypuszcza na rynek wiele ciekawych tytułów, które bez wątpienia powinny sie znaleźć na półce prawdziwego kolekcjonera. Tak więc jeśli jest potrzeba zagłębienia się w tę tematykę warto jest przeglądać nowości na rynku księgarni i bibliotek specjalistycznych, gdzie zawsze można znaleźć coś ciekawego.