„Trzy metry nad niebem” to seria książek przedstawiająca miłosną historię, która podbiła serca czytelniczek na całym świecie. Autorem dzieła jest Federico Moccia, który urodził się w Rzymie. Zawodowo pracuje jako scenarzysta telewizyjny i filmowy. Jego powieści zostały sprzedane do wszystkich europejskich krajów. 

Początek historii Babi i Stepa

Seria składa się z trzech części. Pierwsza z nich opowiada historie Babi i Stepa. Dziewczyna pochodząca z dobrego domu spotyka na swojej drodze ulicznego chuligana. Życie pary zmienia się po poznaniu siebie o sto osiemdziesiąt stopni. Młodzi stają się parą mimo sprzeciwu rodziców. Babi u boku chłopaka staje się dojrzałą kobietą, Step dzięki dziewczynie łagodnieje i otwiera się przed nią…(książka w ofercie księgarni online: https://rewolucja.co.uk/9788328710061/trzy-metry-nad-niebem).

Dalsze losy bohaterów

„Tylko Ciebie chcę” to kontynuacja opowieści, w której Step spotyka Gin, dzięki której udaje mu się uporać z przeszłością. Wielka miłość Babi i Stepa odeszła w zapomnienie…

„Trzy razy Ty” to trzecia część serii, opowiada dalszą historię Stepa i Gin, którzy planują wspólne  życie. Spodziewają się dziecka. Step cały czas ma wątpliwości, czy to jest życie jakiego pragną. Czy uda mu się całkowicie zapomnieć o Babi? Chłopak będzie musiał zmierzyć się z niespodziewanym powrotem dawnej miłości i skrywanymi sekretami przeszłości.