Wszyscy mamy świadomość tego, że czytanie książek wpływa pozytywnie na rozwijanie zasobu słownictwa, pobudza wyobraźnię, relaksuje oraz ma ogromny wpływ na poszerzanie wiedzy. Ważne jest, aby do czytania zachęcać zwłaszcza dzieci i młodzież. Jeśli odpowiednio wcześnie zaszczepimy w młodych ludziach miłość do książek, jest szansa że w dorosłym życiu również będą z nich korzystali.

Z każdym rokiem coraz mniejsza liczba osób korzysta z książek w formie papierowej. Częste używanie internetu i dostępność książek w w wersji elektronicznej sprawia, że zamiast tradycyjnie wydanej książki, gro osób wybiera książki do czytania na tablecie lub czytniku elektronicznym. Jednak sentyment do książek papierowych bywa spory i niektórzy korzystają z internetu w celu kupowania papierowych książek, jakie oferuje księgarnia internetowa.

W księgarniach internetowych znajdziemy ogromny wybór książek, począwszy od popularnonaukowych, przez książki dla dzieci oraz literaturę powszechną. Na pewno zaletą kupowania książek w tym miejscu jest fakt, że książki są o wiele tańsze czy w tradycyjnej, stacjonarnej księgarni, jak również zostaną one nam dostarczone wprost do domu. Oszczędzamy zatem nie tylko pieniądze, ale i czas.