Zabawy ruchowe dla dzieci na świeżym powietrzu są bardzo ważne dla jego prawidłowego rozwoju. Dobroczynnego wpływu aktywności fizycznej dziecka na jego zdrowie oraz dobre samopoczucie nie sposób jest przecenić. Bez codziennego ruchu żaden maluch nie jest bowiem w stanie dobrze się rozwijać.

Ciekawe zabawy ruchowe dla maluchów

Obecnie lekarze coraz częściej alarmują rodziców, aby zadbali o aktywność fizyczną swych dzieci. Wysiłek fizyczny to w dzisiejszych czasach już nie tylko środek zapobiegający wielu groźnym chorobom cywilizacyjnym, ale niemalże warunek przetrwania gatunku ludzkiego.

Aby zapewnić aktywność adekwatną do wieku swego dziecka warto zakupić ciekawe książki z zabawami ruchowymi. Dla dzieci w wieku przedszkolnym polecane są przede wszystkim:

– zabawy ruchowe na kółkach,
– ciekawe gry z piłką,
– skoczne gry i zabawy dla dzieci,
– harce w stylu retro,
– zabawy ruchowe dla małych siłaczy i wiele innych.

Dzięki tym zabawom każdy rodzic może nie tylko wspomóc prawidłowy rozwój swego dziecka, lecz jednocześnie sprawić mu wiele radości.

Czym skutkuje brak ruchu u dzieci?

Ruch jest niezwykle ważny dla zdrowia każdego człowieka. Jego brak może w przyszłości doprowadzić do nadciśnienia, cukrzycy, a nawet nowotworu. Istotnym zagrożeniem jest także nadwaga u dzieci, która to jest coraz częściej spotykana.

Warto zatem zadbać aby nasze dziecko jak najwięcej wolnego czasu spędzało aktywnie na świeżym powietrzu. Wyścigi, siłowanki, gra w piłkę to doskonała kuracja na wzmocnienie tężyzny oraz odporności.