Każdy rodzic chce, aby jego dziecko było mu posłuszne, ufało mu i przede wszystkim rozwijało się wykorzystując swoje talenty. Nie ma co ukrywać, że czytanie bajek na dobranoc pozwala dziecku na spokojne zaśnięcie, ale również ma wiele innych pozytywnych aspektów. Jakie to zalety wynikają z czytania bajek dzieciom? Aby się o tym przekonać, zachęcamy do przeczytania naszego krótkiego artykułu.

Spokojnie zaśnięcie

Co prawda bajki dla dzieci książki czytało się już od dawna i choć trzeba przyznać, że dziś rodzice mają mniej czasu dla swoich pociech niż jeszcze przed wielu laty, bo zazwyczaj oboje pracują, to takie czytanie im bajek na dobranoc ma tylko i wyłącznie same zalety. Przede wszystkim pozwala dziecku na spokojne zaśnięcie i również skupienie jego uwagi na treści bajki, chociaż dla dziecka bardziej się liczy fakt troski o nie i poświęcenie mu uwagi zanim pójdzie spać. Przeczytanie bajki przed snem jest pewną tradycją w naszym kraju i choć nie zawsze jest to możliwe, to z pewnością warto wygospodarować przynajmniej te 30 minut, aby nasza pociecha mogła spokojnie zasnąć. Jest to o wiele lepsza forma przeznaczenia swojego czasu, niż pozwalanie dziecku na zasypianie przed telewizorem.

Zacieśnianie relacji

Decydując się na czytanie bajek sprawiasz, że dziecko widzi i czuje jak wiele czasu mu poświęcasz. Każdy maluch wręcz marzy o tym, żeby rodzic przeczytał mu bajkę zanim zaśnie. Nie ma co ukrywać, że to doprowadza do zacieśniania relacji dziecka z rodzicem i to swego rodzaju intymność wytwarzająca się pomiędzy tymi stronami.

Jeśli poszukujecie najlepszych ofert, zachęcam obejrzeć ofertę jaką prezentuje nam sklep internetowy wydawnictwa EGMONT.