W długie i leniwe popołudnia oraz wieczory warto zainwestować w rozrywkę, która będzie dodatkowo scalała całą rodzinę. Dobrym pomysłem są kolorowanki – zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Sprawdźcie, jakie kolorowanki online można kupić dziś we wszystkich sklepach internetowych z książkami oraz artykułami papierniczymi! 

Kolorowanki dla dzieci – co dają najmłodszym? 

kolorowanki

Pomysłowo zaprojektowane kolorowanki dla dzieci to nie tylko proste książeczki do wypełniania kolorami kształtów i konturów. To również pomoc w:

– poznawaniu świata roślin i zwierząt

– kształtowaniu spostrzegawczości 

– rozwijaniu talentów plastycznych od podstaw 

– nauce nazewnictwa poszczególnych zjawisk 

Do serc najmłodszych najbardziej trafiają kolorowanki zwierzęta oraz wszystkie książeczki, w których znajdują się wizerunki ulubionych postaci z bajek >>sprawdź<< 

Kolorowanki dla dorosłych – niezawodny sposób na stres 

To, że nowoczesne kolorowanki dla dorosłych zainteresowały także dojrzałych ludzi – nikogo już nie powinno dziwić. Takie kolorowanki spełniają silną funkcję terapeutyczną. Przydają się jako doskonały relaks po pracy, są świetnym sposobem na wyciszenie. Przedstawiają motywy o różnej tematyce, ogromnym zainteresowaniem cieszą się np. kolorowanki antystresowe, za pomocą których przez wypełnianie poszczególnych fragmentów określonym odcieniem barwy otrzymujemy kopię obrazu słynnego malarza. Przy okazji aspekt edukacyjny również ma tu ogromne znaczenie. Psychologowie oraz coachowie stale polecają kolorowanki antystresowe dla dorosłych zwłaszcza tym osobom, które realizują się w środowisku pracy o najwyższym natężeniu negatywnych emocji.