Księgarnie to bardzo popularne sklepy. Może się wydawać, że czytelnictwo jest na coraz niższym poziomie, bo ludzie wolą rozrywkę oferowaną przez komputery i telewizję, ale są książki, po które sięgają tłumy. Właśnie dlatego księgarnie zawsze będą potrzebne. Co wyróżnia te najlepsze? Czym się one charakteryzują?

Bogaty wybór tytułów

Dobra księgarnia powinna mieć szeroki wybór tytułów. Powinna mieć na półkach nowości wydawnicze oraz klasyczne pozycje. Oczywiście nie ma możliwości, by w księgarni były wszystkie wydane książki świata. To niemożliwe… ale w tych najlepszych księgarniach istnieje możliwość zamówienia pojedynczych egzemplarzy. Dzięki temu czytelnik nie musi szukać samodzielnie książek. Zwłaszcza że jeśli znajdzie wymarzony tytuł gdzieś indziej, to do księgarni, która go nie miała, pewnie już nie wróci na zakupy.

Dobra obsługa

W księgarni bardzo ważna jest obsługa. Pracujący tam ludzie powinni sami być miłośnikami książek. Muszą być w stanie pomóc dobrać książkę i doradzić odpowiedni tytuł. Najlepiej, by były to osoby z pasją, które same kochają czytać i dobrze orientują się w rynku wydawniczym. Tylko takie osoby są w stanie realnie pomóc klientom i spełnić ich oczekiwania. Przykładem takiej znanej księgarni może być Księgarnia.PWN.pl.